Cuma , Ekim 4 2019
Son Yazılar
Anasayfa / Burç Özellikleri / Detaylı Kova Burcu Özellikleri

Detaylı Kova Burcu Özellikleri

Kova ve Yükselen Kova Burcu Özellikleri

21 Ocak – 18 Şubat

  • Grubu : Hava
  • Kova burcu yönetici gezegeni: Uranüs (özgünlük gezegeni)
  • Uğurlu Sayıları: 4 – 7 – 11
  • Uğurlu gün: Cumartesi
  • Kova burcu uğurlu renk: Yeşil, Mavi
  • Kova burcu uğurlu taşları:  Akuamarin, Zirkon, Ametist
  • Kova burcunun kendisi ile uyumu: Gerek zihinsel olarak gerekse düşünceleri çok uyumlu ama egoları bu uyuma izin vermiyor.
  • Tutkuları: Tamamen özgür olmak ve özgür yaşamak

Kova Burcu Neleri Sever Neleri Sevmez?

Kova burçları arkadaşlarıyla eğlenmeyi, bilim kurgu filmleri izlemeyi, insanlara karşı yardımsever olması sever. Bunun aksine kırıcı konuşmaları, adaletsizliği, yalnızlığı, kendisi ile çatışan insanları, aşırı ilgili insanları hiç sevmez hatta nefret eder.

Kova Burcunun Güçlü ve Zayıf Yönleri

Güçlü yönleri hızlı öğrenebilmesi, özgün fikirleri, yeniliklere açık olmasıdır. Zayıflıkları ise heveslerinin çok çabuk kırılması, alıngan olmaları, mesafeli durmalarıdır.

Kova Burcu Olumlu Özellikleri

Bağımsız olmaları, özgün davranışları ve özgün fikirleri, adil olmaları, yardımsever davranmaları, mantıklı konuşmaları kovaların olumlu özellikleridir.

Kova Burcu Olumsuz Özellikleri

Kovaların olumsuzları ise tavizsiz katı olmaları, gösterişçi olmaları , egolarının yüksek olması ve verdikleri sözlerin arkasında durmamak.

Kova Burcu Kişisel Özellikleri

Kova bireyleri, orta ve uzun boylu, düzgün bir beden , sarı yada açık renkli saçlar,  renkli gözlere sahiptirler. Kova kadınlarının yüzü çok güzeldir. Kovaların sonsuz bir hayal güçleri vardır, sezgileri güçlüdür. Konuştukları kişiyi dinlerler ve verdikleri cevap ise “Biliyorum ” olur. Bencil değildirler. Irkçı ve cinsiyetçi olmadıkları için eşitlikçidirler. Kovalara yaklaşmak zordur çünki, ne kadar size karşı samimi ve dostça yaklaşsalar da aradaki belli bir mesafeyi korurlar ve asla taviz vermezler. Özgürlüklerine çok düşkündürler. Bağımsız olmayı ve kendi kararlarını uygulamayı isterler. Bir fikirleri varsa sonuna kadar onu savunurlar, inatçıdırlar.

Kova Burcu Kadını

Kova kadınlarının yüzü çok ama çok güzeldir. Kadınlar arasında orta yada uzun boylu sayılacak uzunlukta ve sağlam güzel sexi bir fiziğe sahiptir. Bulunduğu ortamlarda kendisi ortama uymaktansa başkalarını kendine uydurur. Zeki kadınlardır ve sezgileri hafife alınmayacak kadar güçlüdür. Kova kadınlarına ayak uydurmak biraz zordur.  Kova kadınları teknolojik cihazları sever ve vazgeçilmezleridir.

Kova kadını cinsel hayatta, çılgın bir karaktere sahiptir. Partnerinin aklına gelmeyecek çılgınlıklar ve onu utandıra bilecek durumlarla ilişkisini yaşar. Çok nadiren sıradan bir ilişkide bulunur. Karşı taraftan da aynı enerjiyi ve isteği beklerler.

Kova Burcu Erkeği

Kova erkekleri kısa boylu değildirler ve kalıplı bir vücuda sahiptirler. Renkli gözleri ve açık tenleri  belirgin özellikleridir. Kovalar evde zaman geçirmektense dışarıda zaman geçirmeyi aklına esen yere gitmeyi tercih eder. Kovalar zekidirler ve vizyon sahibidirler. Özgün fikirleri , akılcı işleri  onları hep başarıya yönlendirir. Arkadaşlarına ailesinden daha fazla değer verir.

Kova erkeği cinsellikte bunaltılmadığı sürece onun için sex  yapmak bir aşktır.Cinsellikte biraz mesafeli birazda komik tavırlar sergiler. Erotizmi sever, cinsel deneyimleri yaşamayı ve fanteziler yapmayı büyük zevkle icra eder.

Ayrıca Kontrol Et

geegenlerin gök yüzü yorumu, jüpiter hangi burçta, mars hangi burçta, güneş burcu, dolunay hangi burçta. 2019 astroloji

2019 Yılı Ağustos Ayı Gezegenlerin Hareketleri Ve Ay Evreleri

2019’un Ağustos ayında gökyüzü  seyri aşağıdaki tabloda sizin için derledik. Yeni ay  sırasıyla Ağustosun ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir