Cumartesi , Ekim 5 2019
Son Yazılar
Anasayfa / Sizin İçin Önerilenler / Retro Gezegenler / Astrolojideki Gezegenler ve Gezegenlerin Döngüleri
astroloji gezegenleri, gezegenlerin retro süreleri. Satrün, güneş ay ve diğer gezegenler hakkında bilgi. Gezegenlerin döngüleri

Astrolojideki Gezegenler ve Gezegenlerin Döngüleri

Her burcun bir gezegeni vardır ve tüm gezegenler diğer burçlardan geçiş yaptığı sırada burçlara belirli özellikler verirler. Her bir gezegenin ayrı bir anlamı vardır ve her biri farklı şeyleri temsil eder. Gezegenlerin enerjilerini günlük hayatımızda hissederek etkileniriz. Gezegenlerin üstümüze gönderdiği enerjilerle ne yapacağımız ve nasıl yararlanacağımız önemlidir. Astrolojide  10 gezegen vardır bunlar sırasıyla Güneş, ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satrün, Uranüs, Neptün ve Pluton‘dur.

Gezegen  ve  Döngüleri

Güneş: Özlük gezegeni,  kendimizin gezegeni olarak bilinir. Bir tur atması 1 yıl sürer. Güneş her burçta 1 ay kadar kalır. Güneş Aslan burcunun ve 5. evin yöneticisidir.

Ay: Duygular gezegenidir ve duygularımızı yöneten gezegen. Bir turu 28 gün sürer. Her burçta yaklaşık olarak 2.5 gün kalır. Yengeç burcunun ve 4. evin yönetici gezegenidir.

Merkür: Hayatımızda iletişim gezegeni olarak yer almaktadır. Bir yılda 3 kez retro yapar. Her burçta ortalama 16 – 20 kalır. İkizler ve başak burcunun yönetici aynı zamanda 3. ve 6. evinde yönetici gezegenidir.

Venüs: Hayatımızın aşk ve sevgi gezegenidir. Bir turunu toplamda 244 günde tamamlar. Her burçta ortalama 25  – 35 gün kalır. Boğa ve terazi burcunun yönetici gezegenidir. Venüs aynı zamanda 2. ve 7. evi de yönetir. Gerileme dönemleri yaklaşık olarak 40 42 gün sürer ve 1.5 yılda bir gerileme hareketi yapar.

Mars: Hayatımıza ayrı bir renk katan Mars tutku ve savaş gezegenidir. Bir turunu yaklaşık 22 ayda tamamlar. Mars 2 yılda bir gerileme yapar ve retro süresi 80 gün sürer. Her burçta yaklaşık olarak 45 gün kalır. Mars, koç ve akrep burcunun yönetici gezegeni aynı zamanda 1. ve 8. evinde yöneticisidir.

Jüpiter: Talih, şans, baht gezegeni olarak astrolojideki yerini alır. Bir turunu yaklaşık 12 yılda tamamlar. 12 burcun her birinde 1 yıl kalır. Yılda bir kez gerileyen  Jüpiter’in retro süresi 4 aydır. Yay ve balık burcunun yöneticisi olan Jüpiter aynı zamanda 9. ve 12. evin de yöneticisidir.

Satürn: Karma duygular gezegeni. Bir turunu 29 ile 30 yıl arasında tamamlar. Her burçta yaklaşık olarak 2 yıl kalır. Satürn retrosunu yaklaşık 5 ayda tamamlar. Oğlak  ve Kova burcunun yöneticisi olan Satürn 10. ve 11. evi de yöneten gezegendir.

Uranüs: Yeniliğin, tazeliğin ve asiliğin gezegeni.  Bir turunu 84 yılda tamamlar.  Uranüs her burçta yaklaşık 7 yıl kadar kalır. Yılda bir defa gerileyen Uranüs’ün retro süresi yaklaşık 5 ay sürer. Kova burcunun yöneticisi olan Uranüs aynı zamanda 11. evi de yönetir.

Neptün: Hayallerin, rüyaların ve esrarlı şeylerin gezegeni. Sisli belirgin olmayan ve esrarlı diye tabir edilen Neptün bir turunu yaklaşık 165 yılda tamamlar. Yılda bir kez gerileyen Neptün’ün retrosu yaklaşık 5 ay sürer. Neptün Balık burcunun  ve 12. evin yönetici gezegenidir.

Pluton: Gücün, başlangıcın ve bitişin gezegeni. Bir turunu yaklaşık 248 yılda tamamlar. Pluton her bir burçta yaklaşık 12 – 24  yıl aralığında kalır. Pluton yılda bir kez gerileme yaşar ve retrosu yaklaşık olarak 5 ay kadar sürer. Pluton Akrep burcunun ve 8. evin yönetici gezegenidir.

Ayrıca Kontrol Et

geegenlerin gök yüzü yorumu, jüpiter hangi burçta, mars hangi burçta, güneş burcu, dolunay hangi burçta. 2019 astroloji

2019 Yılı Ağustos Ayı Gezegenlerin Hareketleri Ve Ay Evreleri

2019’un Ağustos ayında gökyüzü  seyri aşağıdaki tabloda sizin için derledik. Yeni ay  sırasıyla Ağustosun ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir